Україна – Болгарія на автомобілі 2022

Тим, хто їхатиме на машині до Болгарії у 2022 році присвячується.

Наш маршрут: Київ, Україна – Паланка, Молдова – Татарбунари, Одеська область, Україна – Пором Орлівка – Мангалія, Румунія – Сонячний берег, Болгарія.

Наш маршрут на гугл мапі ось – МАРШРУТ

Стан доріг:

В Україні: 4 з 5. Одеська траса в принципі майже вся нова, але є шматки дороги (близько 5 штук по 500 метрів) на них трохи поковбасить машину. Там були ями та їх тільки недавно залатали й не дуже якісно. Є трохи шматків старих, але хороших, не розбитих. Від Одеси до Ізмаїла, а далі до Орлівки дорога ідеальна.

У Румунії: 10 з 5 – це просто кохання. Дорога супер, ям взагалі немає і практично немає латок, дорога здається ніби скрізь нова.

У Болгарії: 4 з 5. Звичайно, після ідеальної дороги Румунії здається, що в Болгарії гірша дорога набагато. Але насправді ямок ми бачили лише кілька штук. А ось лат хоч і не погано зроблених досить багато.

Перевірки на кордонах:

Паланка Молдова: пункт пропуску на в’їзді є, але на ньому нікого немає. Просто проїжджаєте транзитом. Талони ніякі не треба. На виїзді стоять українські хлопці у формі та з автоматами й просто між собою розмовляють. Зупинятися теж не треба, просто виїжджаєте та їдете далі.

Орлівка (Україна): Сайт з розкладом та цінами – https://www.porom.org/schedule. Пором ходить за розкладом, зараз кожні 3:00 години. Перед поромом слід пройти прикордонний контроль на українській стороні. На сайті написано приїхати за годину, але це не завжди допоможе вам пройти контроль та встигнути на пором, бо ніхто нікуди не поспішає і роблять все досить повільно. Головне щойно приїхали купуйте квиток на пором та оплачуйте все. Тому що черга велика і якщо ви пройдете перевірку в зеленому тунелі, і лише потім підете платити за пором, ви точно не встигнете. Ціна за пором 15 Євро за машину та 1 Євро за кожного пасажира крім водія. Пощастить якщо працюватимуть термінали для оплати, тоді сплатити простіше (але нам так не пощастило).

Вигляд з парому

Як тільки приїхали у нас перевірили паспорти та грінкарту та дали талон з номером машини (його потім тримайте завжди при собі). Далі заїжджаєте через шлагбаум та займаєте чергу за всіма машинами. Потім до вас підходить хлопець, перевіряє знову грінкарту, техпаспорт та права. Бере паспорти та перевіряє по кожному паспорту хтось у машині, забирає паспорти та йде. Через 5 хвилин паспорти повернули та сказали чекати на перевірку.

Наші прикордонники дивилися машину з ліхтариком, заглядали скрізь у машині. Сумки всі які в салоні машини просили відкривати й показувати кожну кишеньку та вміст, навіть у дамських сумочках. У багажнику все дивляться, але валізи відчиняти не просили. У людей перед нами, я бачила, що просили відкривати рюкзаки які були в багажнику та сумки типу термохолодильників. З питань були: чи є алкоголь та цигарки, скільки і т.д. У мене в рюкзаку був кульок з ліками його теж дуже довго дивилися і питали, чи є щось заборонене і чи є препарати з Єгипту. Також запитали куди прямуємо і яка мета візиту і на скільки. Скільки із собою грошей готівки. Час всього контролю: близько 1 години 5 хвилин.

Потім пропускають на пором. Проїжджаєте. Дівчина забирає у вас талон з номером машини й вже з печатками на ній (який вам давали на самому початку), а далі другий чоловік перевіряє ваш квиток та пускає на пором. Паркуєтеся на поромі та насолоджуєтеся прогулянкою по воді хвилин 12.

Ісакча (Румунія): З’їжджаєте з порому й одразу потрапляєте на прикордонний румунський контроль. Дівчина перевіряє у всіх температуру, запитує куди прямуєте та записує собі номер машини. Потім підходить хлопець, перевіряє машину (дивиться бардачок, підлокітник, скільки людей у ​​машині, поверхнево багажник) Запитує чи є алкоголь та цигарки. І питає, чи є віньєтка. Про неї напишу трохи нижче. Потім інший хлопець бере паспорти та перевіряє хто сидить у машині, питає куди їдете, бронь готелю, страховку. Забирає паспорти, права та техпаспорт на машину. Іде, ставить печатки, щось там перевіряють і повертають. Виїжджаєте з контролю, і ви вже в Румунії. Час контролю: 45 хвилин.

Вама-Веке (прикордонний перехід Румунії з Болгарією): Під’їжджаєте до пропускного пункту. Чоловік у вас перевіряє ковід сертифікати. Далі під’їжджаєте до будочки. Там 2 віконця. На одному вікні написано Румунія на другому Болгарія. Спочатку віддаєте Румунам паспорти, перевіряють, хто сидить у машині. Поставив штам про виїзд з країни та передав паспорти у віконце Болгарії. Там чоловік поставив штампи про в’їзд до Болгарії та віддав паспорти. Щасливої ​​дороги. Без жодних питань. Час контролю: 17 хвилин.

Оплата доріг:

Наш маршрут не зачіпав платні мости. Платили ми лише за:
Віньєтка Румунії – 3 Євро на 7 днів (на менше немає) купується електронна на сайті, можна файл просто зберегти на телефон, ми його не друкували. При оформленні вас автоматично вносить до бази. – https://www.roviniete.ro/ru/ якщо забули купити, то можна купити її на кордоні після прикордонного контролю.
Віньєтка Болгарії – 15 євро на місяць (є і на менше днів) при оформленні вас теж автоматично вносить до бази, можна не друкувати, просто про всяк випадок збережіть на телефон. Купується електронна на сайті – https://web.bgtoll.bg/
Той шматок Молдови, який ви проїжджаєте до Паланки, вам платити та купувати нічого не треба.

Час в дорозі:

З Києва до Ізмаїла (ми там ночували) доїхали за 8 годин. 5 годин приблизно до Одеси, решта до Ізмаїла. Їхали зі швидкістю в середньому по трасі 109 км/год. По містах та селах 65-70км/год.

З Ізмаїла до Орлівки їхати близько 40-50 хвилин.

Від кордону Румунії (Ісакча) до кордону Болгарії (Вама-Веке) їхали майже 4 години. Якщо бути точно 3 години й 45 хвилин. Намагалися їхати за правилами, щоби не платити штрафи. Міста та села 50-55км/год. За містом 90 чи 110 км/год. (залежно від дозволу на місцевості за знаками)

Від в’їзду до Болгарії до Сонячного Берега їхали 3 години. Намагалися їхати за правилами, щоби не платити штрафи. Міста та села 50-60км/год. За містом 90-100км/год (залежно від дозволу на місцевості за знаками).

Їхали ми із зупинками. В Україні зробили 3 зупинки по 5 хвилин. У Румунії 1 зупинку 10 хвилин та 1 зупинку 15 хвилин. У Болгарії 1 зупинку 10 хвилин. Десь після середини шляху в Болгарії розпочалася складна дорога. Гірська та з великою кількістю серпантинів. Голова йде кругом і постійно закладає вуха. Якщо погано з вестибулярним апаратом може і нудити.

Ось така була поїздка в Болгарію на машині з України 2022.

You Might Also Like

Leave a Reply